XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Na ołtarzy znajdują się relikwie św. Maksymiliana. Będzie możliwość oddania czci przez ucałowanie po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św.

2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 102. rocznica Cudu nad Wisłą. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30.

3. W dniach 18-20 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W czwartek i w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. do godz. 18.00. W piątek od godz. 10.00 do Mszy św. wieczornej. Na stoliku z prasą znajduje się lista na każdy dzień adoracji. Proszę o wpisywanie się poszczególnych osób lub grup parafialnych.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Kazanie w tym dniu wygłosi ks. Kazimierz Poręba, orionista z Łaźniewa. Tego dnia odbędzie się loteria fantowa. Osoby, które chciałyby ufundować nagrodę główną, zapraszam do współpracy.

5. W sobotę 20 sierpnia planowany jest Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Dzieci i młodzież niepełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Zapraszam całe rodziny. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii ostatnia możliwość zapisów, abyśmy wiedzieli ile osób jest chętnych.

6. Po rajdzie planowane jest ognisko przy domu katechetycznym, wspólne pieczenie kiełbasek, muzykowanie i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Młodzież zachęcam do wsparcia drużyny parafialnej.

7. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną.

10. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

11. W niedzielę 11 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Maszny.

12. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.