Start Ogłoszenia

19. niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

 1. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 97. rocznicę Cudu nad Wisłą. Msze św. według porządku niedzielnego. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

 2. W przyszłą niedzielę, z okazji trwającego roku św. Brata Alberta oraz 172. rocznicy urodzin Apostoła Ubogich, w naszym kościele podczas Mszy św. będą obecne jego relikwie. Tego dnia nasz były parafianin Albert Szułczyński będzie mówił świadectwo.

 3. W dniach 24-26 sierpnia (czwartek – sobota) doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne, od godz. 9.00 do 17.00. Lista dla grup i osób indywidualnych znajduje się na stoliku z prasą.

 4. W sobotę, 26 sierpnia, odbędzie się V Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Wspólnie przejedziemy przez teren naszej parafii. Start i meta przy kościele. Zapisy od godz. 9.00. Ruszamy o 10.00. Dzieci i młodzież nie-pełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Zapraszam całe rodziny. Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o zabezpieczenie trasy przejazdu.

 5. Po rajdzie odbędzie się ognisko na terenie domu katechetycznego, wspólne pieczenie kiełbasek, muzykowanie i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Proszę o zgłaszanie się zawodników. Młodzież zachęcam do wsparcia drużyny parafialnej.

 6. W niedzielę, 27 sierpnia, ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA  APOSTOŁA. Tego dnia odbędzie się nasza loteria parafialna. Osoby, które mogłyby ufundować nagrody główne lub fanty loteryjne zapraszam do współpracy.

 7. Zachęcam wszystkich parafian, aby w sierpniu – miesiącu trzeźwości modlili się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 8. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby (zapowiedź 2.):
  Piotr Daniel Pluta, kawaler i Katarzyna Agnieszka Lubaczewska, panna, oboje z par. tutejszej.
  Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

 10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.