XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipca 2022 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Z tej racji dzisiaj i za tydzień po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

2. W piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3. W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 21 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowana jest loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub ofiarować fanty, zapraszam do współpracy.

5. W ostatnim czasie za II kwartał br. na dalsze prace remontowe w naszej parafii otrzymaliśmy od parafian ze Starego Łuszczewka – 320 zł, wpłaty indywidualne – 200 zł, natomiast w ubiegłą niedzielę na tace inwestycyjną zebraliśmy 1028 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Pragnę podziękować p. Piotrowi Jeznachowi za wykonanie drewnianych schodków. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Wakacyjny (lipcowo-sierpniowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 10 zł.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.