XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lipca 2022 r.

1. Jutro przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. W środę obchodzić będziemy wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Tego dnia na Mszy św. będzie błogosławieństwo miodu (miód przynosimy ze sobą). Więcej informacji na ten temat przeczytamy w biuletynie i na parafialnej stronie internetowej.

3. W niedziele 17 i 24 lipca z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

4. Przypominam, że śmieci z cmentarza wyrzucamy do kontenera (szkło i plastik), natomiast odpady zielone do dołu za ogrodzeniem cmentarza.

5. Dyrektor Gminnego Zakładu Usług Komunalnych pan Marek Jaworski zwraca się z apelem o utrzymywanie porządku przy drogach i wokół cmentarza. Nagminnie wyrzucane są worki ze śmieciami lub inne odpady przy drogach. Jeżeli jesteśmy świadkami takich wydarzeń, róbmy zdjęcia samochodów lub osób zaśmiecających nasze otoczenie i domagajmy się posprzątania po sobie.

6. Wakacyjny (lipcowo-sierpniowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii. Cena 10 zł.

7. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jarosław Kołpaczyński z Nowej Górnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.