NIEDZIELA TRÓJCY PRZEJAJŚWIĘTSZEJ – 12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić uroczystość I Komunii św.

2. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Dzięki złożonym ofiarom w tym roku kupiliśmy nowy trybularz z łódką oraz odnowiliśmy zabytkowy relikwiarz. Serdecznie dziękuję za przygotowanie kościoła oraz terenu wokół kościoła do dzisiejszej uroczystości oraz za kwiaty do ołtarza.

3. W ramach białego tygodnia dzieci uczestniczą w tym tygodniu we Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, w uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 oraz w sobotę o godz. 8.00. Różańce będą rozdawane w poniedziałek, a obrazki w piątek po powrocie dzieci z Zielonej Szkoły.

4. W sobotę 25 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do Lasek, miejsca związanego z bł. matką Elżbietą Różą Czacką. Na pielgrzymkę mogą się zapisać także inni parafianie. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Proszę o zapisywanie się w zakrystii.

5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w procesji zapraszam asystę procesyjną, służbę liturgiczną, bielanki starsze i młodsze oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych i wszystkich parafian.

6. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę: ołtarz I – sołectwo Paw-łowice i KŻR z Lisic, ołtarz II – Pawłowice bloki, ołtarz III – osoby z grup misyjnych i KŻR z Gawartowej Woli, ołtarz IV – ministranci i bielanki.

7. Do 23 czerwca trwać będzie oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną do udziału w procesjach.

8. W piątek we wspomnienie św. Brata Alberta do kościoła wprowadzimy jego relikwie. Bezpośrednim duchowym przygotowaniem jest nowenna do św. Brata Alberta, którą odmawiamy po Mszach św.

9. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

10. Najnowszy, czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz w ostatnim tygodniu na dalsze prace remontowe w naszej parafii, a także na budowę Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu w ramach XV Święta Dziękczynienia.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.