UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 101. rocznicę Cudu nad Wisłą. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

2. W dniach 19-21 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W czwartek i w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. do godz. 18.00. W piątek od godz. 10.00 do Mszy św.

3. W niedzielę 22 sierpnia obchodzić będziemy ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Tego dnia odbędzie się loteria fantowa. Osoby, które chciałyby dołączyć się do składki na nagrodę główną zapraszam do współpracy.

4. W sobotę odbędzie się VII Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Wspólnie przejedziemy przez teren naszej parafii. Start i meta przy kościele. Zapisy od godz. 9.00. Ruszamy o 10.00. Dzieci i młodzież niepełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Zapraszam całe rodziny. Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o zabezpieczenie trasy przejazdu. Zapisy dzisiaj po Mszach św. w zakrystii lub w dniu startu.

5. Po rajdzie odbędzie się ognisko przy domu katechetycznym, wspólne pieczenie kiełbasek, muzykowanie i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Proszę o zgłaszanie się zawodników. Młodzież zachęcam do wsparcia drużyny parafialnej.

6. Po Mszach św. młodzież w ramach kiermaszu „Książka za złotówkę” zbiera ofiary na nowy krzyż, który przed uroczystością Wszystkich Świętych stanie na naszym cmentarzu parafialnym. Dotychczas w ramach kiermaszu zebraliśmy 1246 zł, od osób spoza parafii w ramach zrzutki prowadzonej na Facebooku 775 zł, z wpłat indywidualnych 2400 zł. W sumie mamy już 4421 z 7000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz za książki podarowane na kiermasz.

7. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożono 843 zł.

8. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o zapisywanie dzieci.

9. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

10. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka. Przesunięcie o tydzień dożynek spowodowane jest beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00.

11. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

12. W ostatnim czasie na dalsze prace remontowe otrzymaliśmy 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

13. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.