XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 r.

1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

2. W czwartek rozpocznie się nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w przyszłą niedzielę do św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie za wstawiennictwem naszych polskich patronów. Teksty nowenn zamieszczone będą na parafialnej stronie internetowej.

3. W związku z zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w październiku nie będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację, a podziękujemy za Wielkiego Polaka.

4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

6. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP1, w którym wezmą udział artyści m.in. Halina Mlynkova, Krzysztof Iwaneczko, Dariusz Malejonek oraz zespół niemaGOtu.

7. Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na tacę inwestycyjną.

8. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 17.00.

10. Można już zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2020 oraz wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.