Promocja ministrancka Bartka

W niedzielę, 15 listopada 2015 roku, podczas Mszy św. o godz. 11.30 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowego ministranta. Do Liturgicznej Służby Ołtarza Ksiądz Proboszcz włączył Bartka Kopca.

W obecności Księdza Proboszcza, Rodziców, kolegów z grona ministrantów i wspólnoty wiernych Bartek wypowiedział słowa przyrzeczenia:

Ja, Bartłomiej, przyrzekam całym swym życiem pełnić wierną służbę Bogu, chcę być gorliwym ministrantem przy ołtarzu.
Będę się modlił za księży i okazywał im szacunek.
Będę czcił, miłował i modlił się za moich rodziców, wychowawców i nauczycieli.
Będę pilnym uczniem i dobrym kolegą.
Wyrzekam się do osiemnastego roku życia alkoholu i papierosów.
Na świadków tego przyrzeczenia biorę Księdza Proboszcza, Rodziców, kolegów z grona ministrantów oraz wszystkich tu obecnych.
Króluj nam Chryste!

Bycie ministrantem to nie tylko służba, ale i zaszczyt.

Bartkowi życzymy przede wszystkim wytrwałości w podjętej misji. Niech zawsze będzie świadkiem Chrystusa, a szczególnie pełniąc swą posługę przy Ołtarzu. Niech nad jego służbą czuwa nieustannie Najświętsza Maryja Panna i jego patron św. Bartłomiej.