XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 r.

1. Spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Spotkanie dla dzieci komunijnych wraz z rodzicami po tej Mszy św.

3. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

4. W Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP1.

5. Także dzisiaj rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie za wstawiennictwem Papieża Polaka. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

6. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

7. W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

8. W piątek obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

9. W sobotę przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

11. W związku z zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w październiku nie będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację, a podziękujemy Bogu za Wielkiego Polaka.

12. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

13. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na tacę inwestycyjną.

14. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Można zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2020. Przyjmowane są również wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

16. W ostatni tygodniu odeszli do wieczności śp. Barbara Goszcz pochodząca z Maszny, śp. Zbigniewa Wituska z Nowego Łuszczewka (pogrzeb w środę o godz. 15.00) i śp. Janusz Knyt z Cholew (pogrzeb w czwartek o godz. 15.00). Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.