XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.

1. Rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Również dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

4. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci klas III z rodzicami przygotowujące do I Komunii św.

5. W środę obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i archidiecezji oraz dzieci i młodzieży, a w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

6. Trwają zapisy dla kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Na 28 września planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do miejsc narodzin i chrztu świętego św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli i św. Faustyny Kowalskiej w Głogowcu. Odwiedzimy także sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 70 zł.

8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy próby do Wieczorów Uwielbienia. W tym roku próby odbywają się w piątki o godz. 19.30. Zapraszam młodzież, która chciałaby dołączyć do Grupy Uwielbienia.

10. Kontynuujemy zbiórkę makulatury na budowę studni w Afryce. Suche kartony i papier można przywozić w niedzielę i po Mszach św. zostawiać w domu katechetycznym. Pamiętajmy, że jeden kilogram makulatury to 75 l. wody pitnej.

11. W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Narcyza Seweryńska z Bieniewa Wieś i Helena Baczyńska z Bieniewa Parceli. Pogrzeb śp. Heleny Baczyńskiej odbędzie się w środę o godz. 16.00. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.