XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2019 r.

1. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Za tydzień, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach św. będziemy się modlić za poległych w latach 1939-1945. Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się na cmentarz parafialny i pomodlimy się za poległych żołnierzy, którzy tam spoczywają.

3. W niedzielę 8 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Procesja eucharystyczna zostanie w związku z tym przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca. Zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci komunijne i rocz-nicowe. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Lisic i  Serok. Proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych, upieczenie ciast i dostarczenie napojów. Do dożynek prosimy o nieprzywożenie makulatury.

4. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 15 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o zapisywanie dzieci.

5. W przyszłym roku, w dniach 25 maja – 1 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Libanu, do grobu św. Szarbela, którego postać stała nam się bliska dzięki obecności jego relikwii w naszej parafii w ostatnią niedzielę lipca. Relikwie przywiózł i dał świadectwo o tym niezwykłym świętym Maroun Mazawi, Libańczyk, który będzie przewodnikiem tej pielgrzymki. Koszt pielgrzymki 4 600 zł + 50 $ (jest to cena konkurencyjna w porównaniu do podobnych pielgrzymek do Libanu). Bogaty i ciekawy program pielgrzymki można otrzymać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 900 zł.

6. Na stoliku z prasą znajduje się puszka, do której można składać dobrowolne ofiary  na pokrycie kosztów zakupu relikwiarza na relikwie św. Maksymiliana M. Kolbego. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

8. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Barbara Ciołkowska z Pawłowic. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.