VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj z okazji Dnia Matki o godz. 12.30 w naszym kościele odbędzie się recital pt. „Piękny jest Bóg” poświęcony bł. Karolinie Kózkównie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Marii Bober (śpiew) i Piotra Niedojadło (fortepian). Po koncercie będzie można kupić płyty CD. Organizatorzy: Gmina Teresin, Teresiński Ośrodek Kultury i Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach.

2. Jutro Msza św. z nabożeństwem majowym będzie odprawiona o godz. 8.00 z powodu mojego wyjazdu na coroczne spotkanie księży, z którymi przyjąłem święcenia kapłańskie.

3. Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje. W tych dniach szczególnie módlmy się o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników.

4. We wtorek przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.

5. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana po Mszach św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

8. W niedzielę 2 czerwca przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękować będziemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Zapraszam na nabożeństwa majowe, a od soboty na czerwcowe, odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

10. Ze względu na koncert z okazji Dnia Matki dzisiaj nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy św. o godz. 11.30, a za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Lore-tańskiej k/Wyszkowa w sobotę 22 czerwca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

12. W ostatnim czasie na dalsze prace remontowe otrzymaliśmy od parafian z Pawłowic (str. zachodnia) – 1090 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

13. Kwiaty do ołtarza zakupiła Rada Parafialna. Serdecznie dziękuję za jej wkład w dbałość o  kościół i zaangażowanie w sprawy naszej parafii.

14. Naprzeciwko kościoła został umieszczony pojemnik na używane ubrania i tekstylia w ramach akcji Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki tej zbiórce PCK pozyska środki na: dożywianie głodnych dzieci, poprawę życia najbiedniejszych rodzin i tworzenie miejsc pomocy dla potrzebujących.

15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Michalaka z Serok (parafia Niepokalanów) i śp. Zbigniewa Tomczaka z Podkampinosu. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.