NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

4. Sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii św. w sobotę o godz. 9.00. Zapraszam szczególnie dzieci komunijne wraz z rodzicami. Mycie okien w piątek po I spowiedzi. Zapraszam również do wykoszenia trawy wokół kościoła.

5. Uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Próby w tym tygodniu w środę i czwartek o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią św. w piątek o godz. 16.30.

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

7. Czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

8. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która w przyszłym roku szkolnym będzie uczęszczała do kl. VIII oraz starszej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu. Przygotowanie rozpocznie się we wrześniu. Wpisowe 70 zł na materiały formacyjne oraz wyjazdy na spotkania ewangelizacyjne.

9. W sobotę 22 czerwca planowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej koło Wyszkowa. Zwiedzimy również  miejsca  związane z Bitwą Warszawską 1920 r. w Radzyminie i Ossowie. Wyjazd o godz. 9.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 70 zł.

10. Naprzeciwko kościoła został umieszczony pojemnik na używane ubrania i tekstylia w ramach akcji Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki tej zbiórce PCK pozyska środki na: dożywianie głodnych dzieci, poprawę życia najbiedniejszych rodzin i tworzenie miejsc pomocy dla potrzebujących.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Tomczaka z Podkampinosu oraz Waldemara Pogruszewskiego z Nowego Łuszczewka. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.