​ V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 maja 2019 r.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne dla wspólnot Żywego Różańca.

• Zapraszamy na Maryjny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dziś o godz. 18.00. Wspólnie z naszą Matką Maryją będziemy wielbić Boga i dziękować za nasze mamy tydzień przed ich świętem.

• W środę przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będą wystawione relikwie II stopnia tej Świętej podarowane parafii przez siostry augustianki, które we Włoszech opiekują się jej sanktuarium.

• Od piątku podczas nabożeństw majowych i czerwcowych będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XII Świętem Dziękczynienia.

• Zabierz swoją Mamę na piękną ucztę duchową. Z okazji Dnia Matki w naszym kościele 26 maja o godz. 12.30 odbędzie się recital pt. „Piękny jest Bóg” poświęcony bł. Karolinie Kózkównie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Marii Bober (śpiew) i Piotra Niedojadło (fortepian). Po koncercie będzie można kupić płyty CD. Organizatorzy: Gmina Teresin, Teresiński Ośrodek Kultury i Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach.

• Ze stolika z prasą można wziąć miesięcznik dla dzieci „Anioł Stróż” podarowany nam przez ss. loretanki. Jest to zachęta dla najmłodszych do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jak co tydzień „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.

• Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam również mieszkańców poszczególnych wiosek do gromadzenia się na wspólną modlitwę przy krzyżach i kapliczkach. Jest to piękna polska tradycja, którą powinniśmy kultywować.

• Ze względu na koncert z okazji Dnia Matki dzisiaj nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy św. o godz. 11.30, a za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

• Msza św. z nabożeństwem majowym w poniedziałek 27 maja będzie odprawiona o godz. 8.00 z powodu corocznego spotkania księży, z którymi przyjąłem święcenia kapłańskie.

• Majowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

• Trwa zbiórka za II kwartał na dalsze prace remontowe. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

• Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.