UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękujemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. We wtorek przypada 31. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

5. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 5 czerwca o godz. 19.30 na plebanii.

6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. Spowiedź przed Mszą św. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

7. W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. Uroczystość I Komunii św. będziemy przeżywać w niedzielę 16 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Próby w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00, w przyszłym w środę i czwartek również o godz. 19.00. Spowiedź przed I Komunią św. w piątek 14 czerwca o godz. 16.30.

10. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

11. W tym tygodniu – poprzedzającym uroczystość Zesłania Ducha Świętego modlimy się nowenną do Ducha Świętego po nabożeństwie czerwcowym.

12. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która w przyszłym roku szkolnym będzie uczęszczała do kl. VIII oraz starszej, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu. Przygotowanie rozpocznie się we wrześniu. Wpisowe 70 zł na materiały formacyjne oraz wyjazdy na spotkania ewangelizacyjne.

13. W zakrystii można nabyć płytę Marii Bober „Lilia” m.in. z piosenkami, które mogliśmy usłyszeć tydzień temu podczas koncertu. Cena 20 zł.

14. Czerwcowy numer miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Matki Bożej Lore-tańskiej k/Wyszkowa w sobotę 22 czerwca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

16. Naprzeciwko kościoła został umieszczony pojemnik na używane ubrania i tekstylia w ramach akcji Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki tej zbiórce PCK pozyska środki na: dożywianie głodnych dzieci, poprawę życia najbiedniejszych rodzin i tworzenie miejsc pomocy dla potrzebujących.

17. W ostatnim tygodniu zmarł śp. Edward Tomczak z Podkampinosu. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 15.00. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.