IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie obchodzone jest XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Po Mszach św. we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę Wotum Narodu.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo czerwcowe, a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna.

3. Jutro Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. We wtorek przypada 36. rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

5. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 5 czerwca o godz. 19.00 na plebanii.

6. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesjach. W czwartek na zakończenie oktawy Msza św. z błogosławieństwem wianków o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

7. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Będzie to także pierwszy piątek miesiąca. Przypominam o tym szczególnie dzieciom komunijnym i ich rodzicom. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W sobotę rozpocznie się nowenna do św. Brata Alberta przed jego wspomnieniem, które obchodzić będziemy 17 czerwca. Tekst nowenny znajduje się na parafialnej stronie internetowej. W dniu wspomnienia Msza św. przy relikwiach tego Świętego o godz. 8.00 i 18.00.

10. W sobotę 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Loretto na Anielski Piknik Rodzinny. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

11. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało parafianom z sołectwa Pawłowice i KŻR z Lisic – ołtarz I, z Pawłowic (bloki) – ołtarz II, osoby z grup misyjnych i KŻR z Gawartowej Woli – ołtarz III, ministrantom i bielankom – ołtarz IV.

12. Czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Młodzież, która chciałaby pomóc w dalszym przygotowaniu fantów ma loterię zapraszam na plebanię po tej Mszy św.

14.  Dziękuję parafianom z Gawartowej Woli (Wieś) za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 8 czerwca na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Bieniewa Wsi.

15. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

16. Trwa zbiórka za II kwartał na remont dachu na kościele. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

17. Od dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej na misje przekazaliśmy 470 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

18. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę inwestycyjną będą przeznaczone na remont więźby dachowej na kościele.

19. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę samolotową do Rzymu zapraszam po Mszy św. do zakrystii w celu ustalenia, kto będzie korzystał z busa, który zawiezie nas na lotnisko i przywiezie do Pawłowic po powrocie z pielgrzymki.

20. Z racji obchodzonego wczoraj Dnia Dziecka najmłodszych parafian zapraszam po Mszy św. bliżej ołtarza.

21. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.