Uroczystość Trójcy Najświętszej – 26 maja 2024 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W ramach białego tygodnia dzieci uczestniczą we Mszy św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, w uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 oraz w sobotę o godz. 8.00. Obrazki będą rozdawane jutro.

2. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożone ofiary na dar ołtarza – naczynia liturgiczne, które będą wykorzystywane podczas udzielania sakramentu chrztu świętego oraz (drugi komplet) na każdej Mszy św. podczas obmywania rąk przez kapłana. Dziękuję za przygotowanie kościoła oraz terenu wokół kościoła do dzisiejszej uroczystości oraz za kwiaty do ołtarza.

3. W sobotę 8 czerwca organizowana jest pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Loretto na Anielski Piknik Rodzinny. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

4. W naszej parafii działają dwie róże różańca rodziców za dzieci: św. Faustyny i bł. Matki Elżbiety Czackiej. Zachęcam rodziców, dziadków, rodziców chrzestnych i inne bliskie osoby do objęcia dziecka modlitwą różańcową. Każda osoba w róży odmawia codziennie jedna dziesiątkę różańca, w ten sposób za dzieci odmówiony jest codziennie cały różaniec. Zapisy w zakrystii.

5. We wtorek przypada wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza św. przy wystawionych relikwiach w intencji prafian o godz. 8.00.

6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w procesji zapraszam asystę procesyjną, służbę liturgiczną, bielanki starsze i młodsze oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz wszystkich parafian.

7. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę: ołtarz I – sołectwo Pawłowice i KŻR z Lisic, ołtarz II – Pawłowice bloki, ołtarz III – osoby z grup misyjnych i KŻR z Gawartowej Woli, ołtarz IV – ministranci i bielanki.

8. Do 6 czerwca trwać będzie oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesjach.

9. Wręczenie nagród za udział w nabożeństwach majowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Proszę, aby rodzice zgłosili dzieci, które były przynajmniej 10 razy na nabożeństwie.

10. Czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

12. Serdecznie dziękuję p. Piotrowi J. za wykonanie progów w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

13. Dziękuję młodzieży za pomoc w przygotowaniu fantów na tegoroczną loterię z okazji odpustu św. Bartłomieja Apostoła. Kolejne fanty będziemy przygotowywali w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00.

14.  Dziękuję także parafianom z Bieniewa Parcele za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. W sobotę 1 czerwca na godz. 9.30 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Gawartowej Woli (Wieś).

15. Nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dziś wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00.

16. Trwa zbiórka za II kwartał na remont dachu na kościele. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.