Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Elżbiety Róży Czackiej. Oddanie czci Matce Czackiej przez ucałowanie relikwii po Mszy św. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Rity z Cascia, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

4. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana jest zachętą dla księży, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

5. Młodzież, która chciałaby pomóc w przygotowaniu i poprowadzeniu w tym roku loterii z okazji odpustu św. Bartłomieja Apostoła zapraszam po Mszy św. o godz. 9.00 na plebanię.

6. Próby dla dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej odbędą się jutro i w środę po Mszach św. wieczornych. Pierwsza spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

7.  Za tydzień w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej parafii.

8. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz samym dzieciom za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, drogi na cmentarz i do kapliczek (trasa procesji Bożego Ciała) przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

9. W sobotę 25 maja na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Bieniewa Parcele.

10. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

11. Do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od godz. 17.00 do 17.45.

12. Trwa zbiórka za II kwartał na remont dachu na kościele. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

13. Rodzina Kacpra Nietrzebki serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za 1,5 % podatku ofiarowanego na dalszą jego rehabilitację. Niech wszystkim ofiarodawcom Pan Bóg obficie błogosławi. Bóg zapłać.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Wojciechowskiego ze Starego Łuszczewka i śp. Danutę Błaszczyk z Pawłowic. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.