NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 22 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty zaprasza każdego ucznia Chrystusa, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Boga. Zachęcam, aby codziennie sięgać do Biblii, modlić się Słowem Bożym i starać się nim żyć na co dzień.

2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Jutro przypada 10. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

4. W środę obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończące Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego wprowadzimy do naszego kościoła 28 maja br. Ofiary na relikwiarz można składać w zakrystii do końca stycznia.

6. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – odprawiane są o godz. 8.00. W środę kancelaria będzie czynna tylko rano od godz. 9.00-10.00.

7. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: wtorek – piątek od godz. 15.00, sobota od godz. 11.00.

8. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Lucyna Orzechowska z Cholew. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.