II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się „II Dziecięcy przegląd kolęd”. Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania.

2. Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.

3. W sobotę i w niedzielę, 21 i 22 stycznia, przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach również w modlitwie.

4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przy-gotowujących się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego wprowadzimy do naszego kościoła 28 maja br. Ofiary na relikwiarz można składać w zakrystii do końca stycznia. Dotychczas na ten cel zebraliśmy 300 zł. Bóg zapłać.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe i ogrze-wanie kościoła.

7. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – odprawiane są o godz. 8.00. W środę kancelaria będzie czynna tylko rano od godz. 9.00-10.00.

8. W tym tygodniu wizyta duszpasterska w poniedziałek, wtorek, środę i w piątek od godz. 15.00 i w sobote od godz. 11.00.

9. Wznowiliśmy „Kiermasz książka za złotówkę”, z którego dochód przeznaczamy na spłatę mechanizmu do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja”.

10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Felczaka i śp. Sta-nisława Jagiełło z Serok Parcela należących do parafii Niepokalanów. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.