NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej i osób zaangażowanych w kwartalne zbiórki na potrzeby parafii odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii. W styczniu i w lutym spotkania przed chrztem będą w niedziele, a nie w środy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Udział w tym wydarzeniu jest dobrowolny. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „II Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną, w Boże Narodzenia na Katolicki Uniwersytet Lubelski i w uroczystość Objawienia Pańskiego na misje.

7. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – odprawiane są o godz. 8.00. W środę kancelaria będzie czynna tylko rano od godz. 9.00-10.00.

8. Wznowiliśmy „Kiermasz książka za złotówkę”, z którego dochód przeznaczamy na spłatę mechanizmu do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja”.

9. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu w poniedziełek, środę i czwartek od godz. 15.00; w sobotę od godz. 10.30.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.