ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus naszemu Zbawicielowi. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

2. Na zakończenie Mszy św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Dziś obchodzimy 56. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „«Nikt nie może ocalić się sam». Wyruszyć na nowo po Covidzie-19, by wspólnie wytyczać drogi pokoju”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym (fragmenty).

5. Jutro Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona zostanie na misje. Msze św. o godz. 9.00 i 11.30.
    Po Mszy św. o godz. 9.00 z racji pierwszego piątku miesiąca odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.

7. Chorych będę odwiedzał od godz. 14.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

8. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

10. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej oraz osób zaangażowanych w kwartalne zbiórki na potrzeby parafii odbędzie się w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

11. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o godz. 19.00 na plebanii. W styczniu i w lutym spotkania przed chrztem będą w niedziele, a nie w środy.

12. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Udział w tym wydarzeniu jest dobrowolny. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „II Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

13. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – będą odprawiane o godz. 8.00. W środy kancelaria będzie czynna tylko rano od godz. 9.00-10.00.

14. Wznowiliśmy „Kiermasz książka za złotówkę”, z którego dochód przeznaczamy na spłatę mechanizmu do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja”.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na Dom Samotnej Matki w Archidiecezji Warszawskiej, na dalsze prace remontowe i ogrzewanie kościoła.

16. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

17. Na plebanii są do odebrania dwa kaski narciarskie (dziecięcy i młodzieżowy). Jeżeli ktoś potrzebuje, można podejść i wziąć.

18. Rozstrzygnięcie konkursy roratniego. Najpilniej na roraty chodziły:
    I miejsce – Milena Kowalczyk – 9 obecności,
    II miejsce – Natalia Okurowska i Milena Goszczyńska – po 6 obecności.
    Serdecznie gratulujemy laureatkom.

19. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu w poniedziełek, środę i czwartek od godz. 15.00; w sobotę od godz. 11.00.

20. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.