UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022 r.

1. Jutro w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszach św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2022. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga wysławiamy będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników.

3. Wyjątkowo w tym roku święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa, będziemy obchodzić w piątek 30 grudnia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia sakramentu małżeństwa. Jest to dzień modlitwy za rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

4. W niedzielę 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Tego dnia wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus naszemu Zbawicielowi. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

5. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. 1 stycznia będziemy obchodzić 56. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „«Nikt nie może ocalić się sam». Wyruszyć na nowo po Covidzie-19, by wspólnie wytyczać drogi pokoju”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym (fragmenty).

7. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Udział w tym wydarzeniu jest dobrowolny. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „II Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

8. Raz jeszcze składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia, w tym paniom z Koła Żywego Różańca z Bieniewa Parceli za posprzątanie kościoła.

9. Wznowiliśmy „Kiermasz książka za złotówkę”, z którego dochód przeznaczony zostanie na spłatę mechanizmu do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja”.

10. Wizytę duszpasterską rozpocznę w poniedziałek 2 stycznia do Bieniewa Parceli.

11. Rozstrzygnięcie konkursy roratniego. Najpilniej na roraty chodzili: I miejsce: Milena Kowalczyk – 9 obecności, II miejsce – Natalia Okurowska i Milena Goszczyńska – po 6 obecności.

„Gdybyśmy sami sobie Ciebie wymyślili
byłbyś bardziej zrozumiały i elastyczny
albo tak doskonały że obojętny
albo tak kochający że niedoskonały (…)