XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” oraz VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących. Orędzie papieża Franciszka na VI Światowy Dzień Ubogich zamieszczone jest na parafialnej stronie internetowej.

2. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W sobotę 19 listopada kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają na Światowy Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W programie m.in.: świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., koncert zespołu „dlaTego”. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.45.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami w niedzielę 20 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

6. W pierwszą niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki bożonarodzeniowe dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli.

7. Od dziś po Mszach św. pani organistka rozprowadza w kościele opłatki wigilijne.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

9. Rozpoczynamy zbiórkę za IV kwartał tego roku na prace remontowe i ogrzewanie kościoła. Proszę o odbiór zeszytów.

10. Do końca listopada można zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. Za wywóz śmieci z cmentarza w okresie październik – listopad musimy zapłacić ponad 7 tys. zł. Ponawiam prośbę o zabieranie śmieci do pojemników przydomowych, ponieważ parafii nie stać na ponoszenie takich kosztów.

12. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 z parkingu obok kościoła wycięto i skradziono katalizatory z dwóch samochodów. Bardzo proszę o zwracanie uwagi na podejrzane zachowanie osób przy kościele, zwłaszcza podczas Mszy św. Jakąkolwiek kradzież proszę zgłaszać na policję.

13. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.