UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie można uzyskać odpust zupełny.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organistów, chórów i zespołów parafialnych. Z tej okazji w imieniu parafian składam pani organistce życzenia, aby śpiewając i grając na chwałę Pana Boga, pomagała nam wszystkim przybliżać się do Niego. Niech Pan Bóg obficie błogosławi, a Matka Naj-świętsza otacza swoją opieką.

4. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w piątek 9 grudnia. Będą trwały do niedzieli.

5. W pierwszą niedzielę Adwentu po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki bożonarodzeniowe dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli. Zapraszam do pomocy także starsze dzieci i młodzież.

6. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

7. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozprowadzane będą świece CARITAS w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

9. Na stoliku z prasą za dowolną ofiarę dostępna jest zdrapka adwentowa. Jest to propozycja skierowana do młodzieży, osób dorosłych, starszych i całych rodzin. Więcej o zdrapce na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie.

10. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

11. Po Mszach św. pani organistka rozprowadza w kościele opłatki wigilijne.

12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a na tacę inwestycyjną oraz składkę kwartalną.

14. Rozpoczęliśmy zbiórkę za IV kwartał tego roku na prace remontowe i ogrzewanie kościoła. Proszę o odbiór zeszytów.

15. Do końca listopada można zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.