XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 listopada 2022 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Jeszcze do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. ofiarowana w tej intencji, modlitwa zgodnie z intencjami papieża, wolność od przywiązania do grzechu). Zyskane odpusty można ofiarować wyłącznie w intencji zmarłych.

3. Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona jutro o godz. 17.00. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

5. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym obchodzić będziemy VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących.

7. Od przyszłej niedzieli pani organistka będzie rozprowadzała w kościele po Mszach św. opłatki wigilijne.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 listopada po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę 20 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.

9. W sobotę 19 listopada kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają na Światowy Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W programie m.in.: świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., koncert zespołu „dlaTego”. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.45.

10. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe.

11. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 z parkingu obok kościoła z VW Bora wycięto i skradziono katalizator. Bardzo proszę o zwracanie uwagi na podejrzane zachowanie osób przy kościele, zwłaszcza podczas Mszy św. Jakąkolwiek kradzież proszę zgłaszać na policję.

13. Wręczenie nagród dzieciom i młodzież za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych: Szymon Głowacki (6 razy), Inga Żelazowska (16 razy), Natalia Okurowska (8 razy).

14. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Ewa Stańkowska  z Pawłowic (bloki). Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.