XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022 r.

1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

2. W uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

3. Porządkując groby, pamiętajmy, by odpady zielone wyrzucać do dołu obok cmentarza. Szklane znicze i wypalone plastikowe wkłady zabieramy ze sobą i wyrzucamy do śmietników przydomowych. Przypominam również, że każdy opiekun grobu powinien mieć w domu aktualną kartę grobu.

4. W okresie od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. ofiarowana w tej intencji, modlitwa zgodnie z intencjami papieża, wolność od przywiązania do grzechu). Zyskane odpusty można ofiarować wyłącznie w intencji zmarłych.

5. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 2 listopada o godz. 19.00 na plebanii.

6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 listopada po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę 20 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Serdecznie dziękuję za chryzantemy do ołtarza pp. Marioli i Bartłomiejowi Walickim z Nowego Łuszczewka oraz pp. Mariannie i  Zdzisławowi Szymańskim z Nowej Górnej.

10. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele misyjne zebraliśmy 313 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Na stoliku z prasą dostępne są egzemplarze ostatniego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest artykuł o wprowadzeniu relikwii do naszego kościoła (w ubiegłą niedzielę nakład się wyczerpał). Proszę o sprawdzanie cen czasopism.

12. Wręczenie nagród dzieciom, które najpilniej chodziły na nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

13. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

14. Najbliższa Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w poniedziałek 7 listopada o godz. 17.00.

15. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

17. [powstańmy] W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Bondel  z Podkampinosu. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…