XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 września 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. Spotkanie formacyjne dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski, archidiecezji warszawskiej, dzieci i młodzieży, a także ministrantów. Do wspólnoty chłopięcej służby ołtarza dołączą Mateusz i Kamil. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby wiernie służyli Chrystusowi.

4. Spotkanie dla dzieci klas III wraz z rodzicami przygotowujące do pełnego uczestnictwa we Mszy św. odbędzie się w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

5. We wtorek rozpocznie się nowenna do św. Michała Archanioła. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej oraz na klęczniku przy figurze Archanioła.

6. W środę obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

7. Nasza parafia otrzymała relikwie błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Relikwie bł. Elżbiety Czackiej zostaną wprowadzone do naszego kościoła przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek w niedzielę 23 października tego roku. Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego wprowadzimy we wspomnienie Prymasa Tysiąclecia, czyli w niedzielę 28 maja 2023 r.  Osoby, które chciałyby włączyć się w ufundowanie relikwiarzy proszę o wpłaty ofiar na ten cel w zakrystii.

8. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

9. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz na remont ogrodzenia wokół kościoła w ramach zbiórki za III kwartał. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

11. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty do ołtarza p. Hannie Lipińskiej, p. Anecie Konarzewskiej, p. Halinie Izydorzak z Gawartowej Woli. Jest to piękna inicjatywa zachęcająca parafian z innych miejscowości, by włączyli się w dbałość o piękno naszego kościoła.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.