XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 września 2022 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy dożynki. Rolnicy i sadownicy z naszej parafii, która leży na terenie czterech gmin, dziękują Bogu za zebrane plony i owoce. Słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców Maszny, którzy w tym roku są gospodarzami i organizatorami tej uroczystości, za podjęty trud w jej przygotowanie. Szczególne podziękowania składam panu sołtysowi Markowi Wódce, państwu Wiesławie i Janowi Pietruszewskim, tegorocznym starostom, p. Agnieszce i Danielowi Kopcom oraz p. Anecie Konarzewskiej za trud włożony w przygotowanie dożynek. Dziękuję za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty do ołtarza.

2. Bóg zapłać za przygotowane wieńce i kosze dożynkowe.

3. Bardzo dziękuję za przybycie na naszą uroczystość przedstawicielom gminnych władz samorządowych i szkolnych.

4. Dziękuję asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży, dzieciom, ministrantom i bielankom.

5. Po Mszy św. o godz. 11.30 wraz z tegorocznymi gospodarzami zapraszam wszystkich na poczęstunek do świetlicy parafialnej. Następnie na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej z władzami samorządowymi.

6. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. List Episkopatu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym.

7. Jutro przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dzięki staraniom kilku osób nasza parafia otrzymała już relikwie obojga błogosławionych. Relikwie bł. Elżbiety Czackiej zostaną wprowadzone do naszego kościoła przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek w niedzielę 23 października tego roku. Relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego wprowadzimy we wspomnienie Prymasa Tysiąclecia, czyli w niedzielę 28 maja 2023 r. Osoby, które chciałyby włączyć się w ufundowanie relikwiarzy proszę o wpłaty ofiar na ten cel w zakrystii.

8. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za naszą młodzież, która przeprowadziła loterię podczas odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Apostoła oraz za wszystkie osoby, które ufundowały nagrody głów-ne i fanty.

9. Spotkanie formacyjne dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę, aby kandydaci przynieśli pisemne zaświadczenie o uczęszczaniu na katechezę.

10. Tego dnia (18 września) przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a także ministrantów, dlatego podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się promocja ministrancka Kamila i Mateusza.

11. Spotkanie dla dzieci klas III wraz z rodzicami przygotowujące do pełnego uczestnictwa we Mszy św. odbędzie się w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

14. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na remont ogrodzenia wokół kościoła oraz mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu w ołtarzu głównym.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.