XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 sierpnia 2022 r.

1. W czwartek przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny, zwłaszcza spoczywających na naszym cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 8.00. Po Mszy św. wspólnie przejdziemy na cmentarz, by pomodlić się przy mogiłach żołnierzy.

2. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

3. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

4. Procesja eucharystyczna ze względu na dożynki została przeniesiona z pierwszej niedzieli miesiąca na kolejną niedzielę 11 września.

5. W niedzielę 11 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Maszny. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych z poszczególnych wiosek. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. co miesiąc aktywnie uczestniczą w procesji eucharystycznej: dziewczynki sypią kwiatki, a chłopcy niosą różaniec.

6. Spotkanie formacyjne dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

8. W ubiegłym tygodniu z loterii i kiermaszu „Książka i pluszak za złotówkę” na mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja” zebraliśmy 1900 zł. Bóg zapłać za udział w loterii i kiermaszu.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary zozone w ostatnim czasie na remont ogrodzenia wokół kościoła w ramach zbiórki za III kwartał Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.