UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO BARTŁOMIEJA APOSTOŁA – 21 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Serdecznie dziękuję ks. Kazimierzowi Porębie za wygłoszenie homilii i przewodniczenie głównej Mszy św. odpustowej. Serdeczne podziękowania kieruję także do wszystkich osób zaangażowanych, aby odpust ku czci Patrona parafii był tak uroczysty.

2. Dziękuję osobom, które sprzątnęły kościół i przygotowały świątynię oraz teren wokół kościoła na przeżycie uroczystości odpustowych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom, które przygotowały posiłek dla księży, a także osobom, które ofiarowały kwiaty do ołtarzy: p. Barbarze Zdanowskiej, p. Agnieszce Barańskiej i p. Cezaremu Wojtyrze. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim, dzięki którym w czasie czterdziestogodzinnego nabożeństwa Pan Jezus nie był sam. Czas przeznaczony na adorację na pewno wyda piękne owoce.

3. Dziękuję rowerzystom, którzy wzięli udział w rajdzie św. Bartłomieja i w pikniku parafialnym. W tym roku trasa liczyła około 25 km. Byliśmy m.in. u Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, gdzie s. Marta przybliżyła nam historię figury Niepokalanej. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież zaprasza do domu parafialnego na zabawę fantową oraz kiermasz „Książka za złotówkę” i „Pluszaki za złotówkę”. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które ofiarowały fanty na loterię i książki na kiermasz, a także złożyły się na nagrodę główną. W tym roku jest to parownica do ubrań (wartość nagrody 459 zł). Dziękuję także stacji paliw MOYA w Paprotni, która ufundowała nagrodę drugiego stopnia – podnośnik hydrauliczny słupkowy, a także firmie BestDrive NAVIGATOR za ofiarowane fanty. Losowanie nagrody głównej o godz. 14.30. Każdy zakupiony los jest cegiełką na mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja” w ołtarzu głównym. Dotychczas zebraliśmy 4499 z 9000 zł. Bóg zapłać.

5. Serdecznie dziękuję młodzieży za przygotowanie i przeprowadzenie loterii.

6. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Spotkanie formacyjne dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 9.00.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę inwestycyjną.

9. W niedzielę 11 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Maszny.

10. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.