XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipca 2022 r.

1. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i poległych powstańcach.

2. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

3. Tego dnia rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii.

4. We wtorek, nawiedzając kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny związany z kościołem Matki Bożej Anielskiej w Asyżu zwanym Porcjunkula, odbudowanym przez św. Franciszka i jego współbraci. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.

6. Tego dnia rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. W ołtarzu bocznym, przed obrazem MB Częstochowskiej, będą wystawione relikwie św. Maksymiliana oraz tekst nowenny. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Nowenna zamieszczona jest także na parafialnej stronie internetowej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

8. W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia ok. godz. 7.30 przez naszą parafię przechodzić będzie 42. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę pod hasłem „Syn was wyzwoli”. Bardzo proszę o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów przy kościele. Będzie to nasz wkład w trudy pielgrzymowania.

9. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna.

10. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 21 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowana jest loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną zapraszam do współpracy. Młodzieży i dzieciom dziękuję za przygotowanie już blisko 400 fantów.

11. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp. Marian Smoliński z Nowego Łuszczewka oraz śp. Walerian Szułczyński z Podkampinosu, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.