XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2022 r.

1. Dziś rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Z tej racji po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Kierowców, którzy nie uczestniczyli w poświęceniu w ubiegłym tygodniu proszę o podjechanie pod bramę główną kościoła. MIVA Polska zachęca do udziału w akcji: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

2. Dzisiaj w czwartą niedzielę lipca w całym Kościele z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzony jest II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Wydadzą owoc nawet i w starości”, zaś we wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Jutro obchodzić będziemy święto św. Jakuba, apostoła.

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.