NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwca 2022 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. 11.30 procesja eucharystyczna.

3. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie obchodzone jest XV Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Wotum Narodu.

5. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecz-nego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrys-tusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.

7. Najbliższe próby przed uroczystością Pierwszej Komunii św. odbędą się w poniedziałek i środę (6 i 8 czerwca) po Mszach św. wieczornych i nabożeństwie czerwcowym. Spowiedź w piątek 10 czerwca o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Komunii św.

9. Serdecznie dziękuję dzieciom komunijnym i ich rodzinom za posprzą-tanie kościoła, terenu wokół kościoła, domu katechetycznego i cmen-tarza.

10. We wspomnienie św. Brata Alberta 17 czerwca do kościoła wprowadzimy jego relikwie. Zachęcam do zapoznania się z bardzo interesującą biografią Apostoła ubogich. W zakrystii można wypożyczyć książki biograficzne. Bezpośrednim duchowym przygotowaniem będzie nowenna do św. Brata Alberta, którą rozpoczniemy w najbliższą środę 8 czerwca.

11. W sobotę 25 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do Lasek, miejsca związanego z bł. matką Elżbietą Różą Czacką. Na pielgrzymkę mogą się zapisać także inni parafianie. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł.

12. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

13. Najnowszy (czerwcowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace inwestycyjne.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na dalsze prace remontowe w naszej parafii. Bardzo proszę o odbiór zeszytów.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.