NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 8 maja 2022 r.

1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Macieja, apostoła.

4. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

5. Od piątku rozpocznie się nowenna do św. Rity. Tekst nowenny będzie dostępny na parafialnej stronie internetowej i na klęczniku przy relikwiach. Liturgiczne wspomnienie św. Rity przypada w niedzielę 22 maja, dlatego w tym dniu podczas Mszy św. na ołtarzu będą wystawione relikwie Świętej.

6. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam także do majówek przy kapliczkach i krzyżach na wioskach. Podtrzymajmy ten piękny polski zwyczaj.

7. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od 17.00 do 17.45.

8. Na stoliku z prasą dostępny jest najnowszy (wiosenny) numer kwartalnika Z Niepokalaną.

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Kołom Żywego Różańca z naszej parafii za ofiarowanie pięknych storczyków do ołtarza głównego i ołtarzy bocznych.

10. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

11. Serdeczne Bóg zapłać  za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną oraz za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie.

12. Bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.