NIEDZIELA BIBLIJNA – 1 maja 2022 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe, po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna.

2. Dziś przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jezus stanął pośród nich i powiedział: «Pokój wam»” (por. Łk 24, 36). Zachęcam do lektury Słowa Bożego.

3. Od dziś zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam także do majówek przy kapliczkach i krzyżach na wioskach. Podtrzymajmy ten piękny polski zwyczaj.

4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odmówimy akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 4 maja o godz. 19.00 na plebanii.

6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Tego dnia będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

9. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Tekst nowenny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

10. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

11. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od 17.00 do 17.45.

12. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Za tydzień taca inwestycyjna, a po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

14. Bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.