NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 kwietnia 2022 r.

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.30. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek o godz. 8.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do czwartku włącznie. W tych dniach będę przebywał na corocznych rekolekcjach kapłańskich.

4. Zachęcam do modlitwy nowenną do Miłosierdzia Bożego odprawianą w tygodniu po Mszach św.

5. Ze względu na oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Za tydzień, 24 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 w naszym kościele.

8. Najbliższe próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w środę (20 kwietnia) i w piątek (22 kwietnia) po Mszach św. o godz. 17.00. Sprzątanie kościoła oraz terenu wokół kościoła w sobotę 23 kwietnia o godz. 9.00 (kandydaci wraz z rodzicami). Sakramentu bierzmowania udzieli bp Michał Janocha 25 kwietnia o godz. 18.00.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w piękne przygotowanie kościoła i liturgii na Triduum Paschalne. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały w tym roku Ciemnicę i Grób Pana Jezusa oraz ołtarz do Świąt Wielkanocnych. Z serca dziękuję druhom z OSP z Bieniewa i Gawartowej Woli za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, a także p. organistce, p. kościelnemu, służbie liturgicznej i asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży i dzieciom.

10. Bóg zapłać p. Cezaremu Wojtyrze za ofiarowane do kościoła żonkile i tulipany.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, także wpłacane bezpośrednio na konto parafialne, przekazane na dalsze prace remontoe w naszej parafii oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.

12. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

14. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Wasilewska z Izbisk, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.