2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 stycznia 2022 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się dziś o godz. 19.00 na plebanii.

3. Jutro Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. Tego dnia przypada wspomnienie Najświętszego imienia Jezus.

5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.

6. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

8. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: poniedziałek, środa i piątek od godz. 15.00, sobota od godz. 10.30.

9. Na prośbę władz samorządowych Gminy Teresin poświęcenie odnowionej kwatery żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, ze względu na warunki atmosferyczne, odbędzie się w późniejszym terminie, a nie jak początkowo planowaliśmy 9 stycznia.

10. W niedzielę 16 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób, np. rodzinnie. Zachęcam do włączenia się w „Dziecięcy przegląd kolęd”. Proszę rodziców, aby w zakrystii zgłaszali dzieci, które chcą wystąpić.

11. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – będą odprawiane o godz. 8.00.

12. Serdeczne Bóg zapłac za ofoary złożone w ubiegłą niedzielę na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz w ostatnim czasie na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

13. Trwa zbiórka na mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja” w ołtarzu głównym. W bocznej kruchcie na półce wystawione są książki w ramach kontynuacji akcji „Książka za złotówkę”. Każda złożona ofiara jest cegiełką na nowy mechanizm i powrót oryginalnego obrazu do kościoła.

14. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.