NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 26 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

2. Po Mszach św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2021.

3. Zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II po Mszach św.

4. W piątek 31 grudnia o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za łaski otrzymane w 2021 roku.

5. W sobotę 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Tego dnia przypada pierwsza sobotę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej.

7. 1 stycznia będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Dialog międzypokoleniowy, edukacja, praca: narzędzia budowania trwałego pokoju”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym (fragmenty).

8. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 2 stycznia o godz. 19.00 na plebanii.

9. Wizytę duszpasterską rozpocznę w poniedziałek 3 stycznia od Bieniewa Parceli.

10. W niedzielę 9 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy na cmentarz, gdzie poświęcona zostanie odnowiona kwatera żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny. [ZMIANA: uroczyste poświęcenie w okresie letnim]

11. W niedzielę 16 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób, np. rodzinnie. Zachęcam do włączenia się w „Dziecięcy przegląd kolęd”.

12. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję p. Jerzemu Pszczółkowskiemu za choinki do kościoła i p. Hannie Lipińskiej za ręcznie zrobione nowe aniołki na choinki.

13. Trwa zbiórka na mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja” w ołtarzu głównym. W bocznej kruchcie na półce wystawione są książki w ramach kontynuacji akcji „Książka za złotówkę”. Każda złożona ofiara jest cegiełką na nowy mechanizm i powrót oryginalnego obrazu do kościoła.

14. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Rozstrzygnięcie konkursy roratniego. Najpilniej na roraty chodzili: I miejsce – Patrycja Niedzińska – 11 obecności, II miejsce – Fabian Konarzewski, III miejsce – Sylwia Jaros, wyróżnienia – Jerzy Baj i Mikołaj Niedziński.

16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Lilia Byschke z Pawłowic i śp. Kazimierz Pietrzak z Lisic, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.