Start Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszam do udziału w roratach. Jest to Msza św., podczas której razem z Maryją oczekujemy przyjścia na świat Zbawiciela. Pan jest już bardzo blisko. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy.

 2. Dzieci i młodzież, którzy uczestniczyli przynajmniej 6 razy w roratach, proszeni są o wpisanie się na listę w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za tydzień.

 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Zachęcam, aby podczas Wieczerzy Wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę o północy.

 5. Świece CARITAS, rozprowadzane w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, można kupić w zakrystii.

 6. Pani organistka rozprowadza w kościele po Mszach św. opłatki wigilijne.

 7. Wysyłając życzenia bożonarodzeniowe, starajmy się wybierać kartki świąteczne i ilustracje załączane do e-maili i SMS-ów, na których będzie zawarta tajemnica Bożego Narodzenia. Treść życzeń również powinna odnosić się do przeżywanych przez nas religijnych wydarzeń.

 8. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.

 9. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia na Mszach św. małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia sakramentu małżeństwa.

 10. W tym dniu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 11. Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

 12. W niedzielę 16 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „Dziecięcy przegląd kolęd”.

 13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

 14. Serdeczna Bóg zapłać p. Ryszardowi Kowalskiemu za odnowienie sześciu lichtarzy do świec, z których cztery są przy tabernakulum i p. Zofii Juszczal za ręcznie zrobione choinki do prezbiterium.

 15. Trwa zbiórka na mechanizm do podnoszenia i opuszczania obrazu „Męczeństwo św. Bartłomieja” w ołtarzu głównym. W bocznej kruchcie na półce wystawione są książki w ramach kontynuacji akcji „Książka za złotówkę”. Każda złożona ofiara jest cegiełką na nowy mechanizm i powrót oryginalnego obrazu do kościoła.

 16. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 17. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

 18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.