UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. odnowimy akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzić zbiórkę na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

3. W związku z przeżywanym tydzień temu Światowym Dniem Ubogich zbiórka na pomoc potrzebującym zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.

4. Na pomoc chrześcijanom w Libanie w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym przekazaliśmy 307 zł.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z powodu kwarantanny kilku osób odbędzie się  za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

6. W związku z trwającym Synodem Archidiecezji Warszawskiej zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej, grup misyjnych i zelatorów lub przedstawicieli kół różańcowych na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 na plebanii. Spotkanie jest otwarte także dla innych osób zainteresowanych uczestnictwem w życiu parafii i Kościoła.

7. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organistów, chórów i zespołów parafialnych. Z tej okazji w imieniu parafian składam pani organistce życzenia, aby śpiewając i grając na chwałę Pana Boga, pomagała nam wszystkim przybliżać się do Niego. Niech Pan Bóg obficie błogosławi, a Matka Najświętsza otacza swoją opieką.

8. W tym tygodniu w środę przed południem kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w piątek 10 grudnia. Będą trwały do niedzieli.

10. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

11. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

12. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozprowadzane będą świece CARITAS w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

13. Na stoliku z prasą za dowolną ofiarę dostępna jest zdrapka adwentowa. Jest to nowa propozycja skierowana do młodzieży, osób dorosłych, starszych i całych rodzin. Więcej o zdrapce na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie.

14. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

15. Pani organistka rozprowadza w kościele po Mszach św. opłatki wigilijne.

16. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni możemy uzyskać przez cały listopad pod zwykłymi warunkami.

17. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

18. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na ogrzewanie kościoła. Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, które co miesiąc wspierają potrzeby parafii. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.