Start Ogłoszenia

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 listopada 2021 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególnie modlimy się za chrześcijan w Libanie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

 2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

 3. Dziś także w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tym roku hasłem są słowa z Ewangelii według św. Marka „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Zbiórka na pomoc ubogim zostanie przeprowadzona za dwa tygodnie.

 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30. Na to spotkanie przyjedzie pani krawcowa, która będzie szyła stroje komu-nijne.

 5.  Od dziś pani organistka rozprowadza w kościele po Mszach św. opłatki wigilijne. 

 6. W sobotę 20 listopada kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają na Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” do Świątyni Opatrz-ności Bożej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10.15. Po spotkaniu nawiedzimy grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00.

 7. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 8. W związku z trwającym Synodem Archidiecezji Warszawskiej zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej, grup misyjnych i zela-torów lub przedstawicieli kół różańcowych na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 21 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 na plebanii. Spotkanie jest otwarte także dla innych osób zainteresowanych uczestnictwem w życiu parafii i Kościoła.

 9. W biuletynie znajdują się materiały do dyskusji na spotkanie synodalne.

 10. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 11. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni możemy uzyskać przez cały listopad pod zwykłymi warunkami.

 12. Za wywóz śmieci z cmentarza w ostatnim czasie musimy zapłacić ponad 7 tys. zł. Ponawiam prośbę o zabieranie śmieci do pojemników przydo-mowych, ponieważ parafii nie stać na ponoszenie takich kosztów.

 13. W zakrystii i kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać wypominki roczne.

 14. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę inwestycyjną i ogrzewanie kościoła.

 16. Trwa zbiórka za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

 17. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Paweł Klimczak z Podkampinosu. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.30. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. 

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.