TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 wręczenie nagród za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych. Miejsce I zajęła Sylwia Jaros (100 proc.), miejsce II – Patrycja Niedzińska (15 razy), miejsce III – Jerzy Baj (8 razy), wyróżnienie Mikołaj Niedziński i Kacper Friedrich (po 6 razy). Dzieci zapraszam po odbiór nagród.

3. Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona jutro o godz. 17.00. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

5. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 14 listopada po Mszy św. o godz. 11.30. Na to spotkanie przyjedzie pani krawcowa, która będzie szyła stroje komunijne.

7. Od przyszłej niedzieli pani organistka będzie rozprowadzała w kościele po Mszach św. opłatki wigilijne.

8. W sobotę 20 listopada kandydaci do bierzmowania wyjeżdżają na Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” do Świątyni Opatrzności Bożej. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10.15. Po spotkaniu nawiedzimy grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

9. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 21 listopada po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać osiem razy do końca listopada. Warunki uzyskania odpustu to nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych, stan łaski uświęcającej, Komunia św. ofiarowana w tej intencji, modlitwa zgodnie z intencjami papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

11. W zakrystii i kancelarii parafialnej można jeszcze zamawiać wypominki roczne.

12. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w ostatni piątek uczestniczyły i prowadziły różaniec transmitowany przez Radio Niepokalanów z naszego cmentarza.

13. Listopadowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną.

15. Rozpoczynamy zbiórkę za IV kwartał tego roku na ogrzewanie kościoła. Proszę o odbiór zeszytów.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.