DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 października 2021 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna.

2. Jutro Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

3. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, misjonarki Miłosierdzia Bożego.

4. W środę o godz. 19.30 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Nie lękajcie się!”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

6. Tego dnia rozpocznie się nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

7. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie – za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie. Dzieci po nabożeństwie odbierają plansze i naklejki.

8. Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na tacę inwestycyjną.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 17 października po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 24 października po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Najnowszy (październikowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć książkę NIEZŁOMNY BŁOGOSŁAWIONY o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Książka zawiera fakty z jego życia i wspomnienia świadków. Do publikacji dołączona jest płyta CD z głosem bł. Prymasa Tysiąclecia (nagrania archiwalne). Jest to wydanie w trzech językach: po polsku, angielsku i włosku. Powstanie publikacji zawdzięczamy Instytutowi Prymasowskiemu Stefana kard. Wyszyńskiego. Cena 30 zł.

13. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane są o godz. 17.00.

14. Można już zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2022.

15. W kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

16. W ostatnim czasie zostały dwukrotnie zgrabione i wywiezione liście (za pierwszym razem 17, za drugim 18 worków) z terenu wokół kościoła. Za wywiezienie liści dziękuję p. Krzysztofowi Zdanowskiemu i ministrantowi Kamilowi z tatą. Kolejne sprzątanie i wywiezienie liści odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 9.00. Proszę o pomoc wszystkich parafian.

17. Trwa zbiórka za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Proszę o odbiór zeszytów mieszkańców: Bieniewa Wieś, Marysinka, sołectwa Izbiska, Starego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej, Maszny (część II i III), Pawłowice (część wschodnia), Podkampinosu (obie części), Trzcińca i Stelmachowa.
    Serdeczne Bóg zapłać za wpłaty z ostatniego tygodnia.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.