Start Ogłoszenia

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do św. Faustyny Kowalskiej, misjonarki Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

 2. Dziś w Kościele obchodzimy 107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

 3. W środę obchodzić będziemy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 4. Od piątku zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie – za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie.

 5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 7. Tego dnia przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie całą asystę procesyjną, a zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły lub przygotowują się do I Komunii św.

 9. Od października do końca kwietnia Msze św. wieczorne odprawiane będą o godz. 17.00.

 10. Można już zgłaszać w kancelarii parafialnej intencje na rok 2022.

 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na dalsze prace remontowe. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

 12. Najnowszy (październikowy) numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 13. W zakrystii można nabyć książkę NIEZŁOMNY BŁOGOSŁAWIONY o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Książka zawiera fakty z jego życia i wspomnienia świadków. Do publikacji dołączona jest płyta CD z głosem bł. Prymasa Tysiąclecia (nagrania archiwalne). Jest to wydanie w trzech językach: po polsku, angielsku i włosku. Powstanie publikacji zawdzięczamy Instytutowi Prymasowskiemu Stefana kard. Wyszyńskiego. Cena 30 zł.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lidię Jakubik z Prus. Polecajmy ja Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.