DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 września 2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. List Episkopatu zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

2. Pierwsze spotkanie formacyjne, po wakacyjnej przerwie, dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

4. Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcam do obejrzenia transmisji w telewizji.

5. We wtorek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i archidiecezji warszawskiej oraz dzieci i młodzieży.

7. W ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu zebraliśmy 352 zł. Serdeczne Bóg zapłać, również za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

8. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej. Proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych, upieczenie ciast i dostarczenie napojów. Procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi po Mszy św. o godz. 11.30.

9. W sobotę 25 września planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Zuzeli, miejsca narodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni oraz Andrzejewa, gdzie pochowana jest matka Prymasa Wyszyńskiego. Koszt 80 zł. Zapisy po Mszach św. w zakrystii i w tygodniu w kancelarii.

10. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Trwa zbiórka za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary zlożone w ostatnim tygodniu. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

12. Ogłoszenie o Narodowym Spisie Powszechnym. Wójt Gminy Teresin przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań kończącym się już 30 września. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Można się spisać przez Internet, telefon, w Urzędzie Gminy lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Udział w spisie jest obowiązkowy.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.