DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 9.00 nowenna przed beatyfikacją, a po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna.

2. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami rozpoczynające przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św.

4. Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

5. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Treść nowenny zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej do indywidualnego odmawiania.

6. We wtorek nie będzie w naszym kościele sprawowanej Mszy św. Do czwartku włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Będę w  tym czasie przebywał na rekolekcjach kapłańskich. Nasiona do poświęcenia można przynieść na wieczorną Mszę św. w środę.

7. W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).

8. Pierwsze spotkanie formacyjne, po wakacyjnej przerwie, dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej parafii.

10. Tego dnia po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

11. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej. Przesunięcie o tydzień dożynek spowodowane jest beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP.

12. Przygotowaniem do beatyfikacji jest nowenna za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, którą od 3 do 11 września odmawiamy po Mszach św.

13. MIVA Polska przesłała podziękowanie za wsparcie akcji „Święty Krzysztof – 1 gr za 1 km” na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Znajduje się ono w gablocie przed kościołem.

14. W sobotę 25 września planowana jest parafialna pielgrzymka autokarowa do Zuzeli, miejsca narodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni oraz Andrzejewa, gdzie pochowana jest matka Prymasa Wyszyńskiego. Zapisy po Mszach św. w zakrystii i w przyszłym tygodniu w kancelarii.

15. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Trwa zbiórka za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłac za ofoary złozone w ostatnim tygodniu. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.