DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

1. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny, zwłaszcza spoczywających na naszym cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. wspólnie przejdziemy na cmentarz, by pomodlić się przy mogiłach żołnierzy.

2. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 1 września o godz. 19.30 na plebanii.

3. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie całą asystę procesyjną, a zwłaszcza dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

6. W niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej.

7. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 9.00.

9. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej. Przesunięcie o tydzień dożynek spowodowane jest beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00.

10. Przygotowaniem do beatyfikacji będzie nowenna za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, która potrwa od 3 do 11 września.

11. Po Mszach św. młodzież zaprasza po raz ostatni na kiermasz „Książka za złotówkę”. Można nabyć m.in. książki, które nie zostały wygrane na loterii i inne drobiazgi. Na krzyż, który przed uroczystością Wszystkich Świętych zostanie postawiany na naszym cmentarzu parafialnym zebraliśmy już 7000 zł. Podczas odpustu z loterii na ten cel wpłynęło 2220 zł, a z kiermaszu książek 266 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu została zakupiona (ale jeszcze nie opłacona) figura Pana Jezusa ukrzyżowanego. Koszt 1240 zł. Ofiary z dzisiejszego kiermaszu zostaną przeznaczone na ten cel. Część już została sfinansowana ze środków zebranych przez młodzież.

12. Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. W niedzielę 5 września po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

13. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie.

14. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Fudala z Bieniewa Parceli. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.