UROCZYSTOŚĆ ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA – 22 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Serdeczne dziękuję ks. Grzegorzowi Demczyszakowi za wygłoszenie homilii i przewodniczenie głównej Mszy św. odpustowej. Serdeczne podziękowania kieruję także do wszystkich osób zaangażowanych, aby odpust ku czci Patrona parafii był tak uroczysty.

2. Dziękuję osobom, które w ubiegły wtorek sprzątnęły kościół i przygotowały świątynię i teren wokół kościoła na przeżycie uroczystości odpustowych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom, które przygotowały posiłek dla księży. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim, dzięki którym w czasie czterdziestogodzinnego nabożeństwa Pan Jezus nie był sam. Czas przeznaczony na adorację na pewno wyda piękne owoce.

3. Serdeczne Bóg zapłać panom i paniom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bieniewa i Gawartowej Woli za zabezpieczenie Rajdu Rowerowego św. Bartłomieja. W dniu wczorajszym po rajdzie odbyło się ognisko i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Wygrali strażacy. Gratulujemy.

4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież zaprasza do domu parafialnego na zabawę fantową i kiermasz „Książka za złotówkę” (nowe tytuły). Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które wsparły młodzież ofiarując fanty na loterię i książki na kiermasz, a także składając się na nagrodę główną. W tym roku jest to ciśnieniowy ekspres do kawy. Dziękuję także stacji paliw MOYA w Paprotni, która ufundowała dwie nagrody główne drugiego stopnia – vouchery na paliwo o wartości 150 zł każdy. Losowanie nagrody głównej o godz. 14.30. Każdy zakupiony los jest cegiełką na nowy krzyż, który przed uroczystością Wszystkich Świętych stanie na naszym cmentarzu parafialnym. Dotychczas zebrano 4922 z 7000 zł. Bóg zapłać.

5. Serdecznie dziękuję młodzieży za przygotowanie i przeprowadzenie loterii oraz zorganizowanie kiermaszu przez całe wakacje. Książki będzie można kupić jeszcze w przyszłym tygodniu.

6. Msza św. za wszystkich darczyńców i naszą wspaniałą młodzież zaangażowaną w tę akcję zostanie odprawiona w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 8.00. Uroczystość przypada w najbliższy czwartek.

7. W sobotę przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

8. Od września rozpocznie się przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 11.30. Proszę o zapisywanie dzieci.

9. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie, znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

11. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka. Przesunięcie o tydzień dożynek spowodowane jest beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00.

12. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy 870 zł od parafian z Serok Parcele i Wieś oraz 200 zł z wpłat indywidualnych. Serdeczne Bóg zapłać. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

13. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

14. Do sakramentu małżeństwo przygotowują się następujące osoby (zapowiedź 1.):

15. Paweł Dymiński, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka Zaburko, panna z par. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

16. Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa,

18.