DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 sierpnia 2021 r.

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Msze św. w kościele w środę, piątek i w sobotę.

3. W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W ołtarzu bocznym, przed obrazem MB Częstochowskiej, na czas trwania nowenny i we wspomnienie wystawione są relikwie św. Maksymiliana oraz tekst nowenny. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Nowenna zamieszczona jest także na parafialnej stronie internetowej.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświęt-szej Maryi Panny i 101. rocznica Cudu nad Wisłą. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

5. W dniach 19-21 sierpnia (czwartek – sobota) odbędzie się doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu, tzw. nabożeństwo czterdziesto-godzinne. W czwartek i w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach św. do godz. 18.00. W piątek od godz. 10.00 do Mszy św.

6. W niedzielę 22 sierpnia obchodzić będziemy ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA. Tego dnia odbędzie się loteria fantowa. Osoby, które chciałyby wziać udział w zrzutce na nagrodę główną zapraszam do współpracy.

7. W sobotę odbędzie się VII Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Wspólnie przejedziemy przez teren naszej parafii. Start i meta przy kościele. Zapisy od godz. 9.00. Ruszamy o 10.00. Dzieci i młodzież niepełnoletnia będą mogły uczestniczyć w rajdzie po podpisaniu zgody przez opiekuna w punkcie startowym. Zapraszam całe rodziny. Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o zabezpieczenie trasy przejazdu. Zapisy dzisiaj i w następną niedzielę po Mszach św. w zakrystii, abyśmy wiedzieli ile osób jest chętnych.

8. Po rajdzie odbędzie się ognisko przy domu katechetycznym, wspólne pieczenie kiełbasek, muzykowanie i mecz w piłkę siatkową „Strażacy kontra reszta świata”. Proszę o zgłaszanie się zawodników. Młodzież zachęcam do wsparcia drużyny parafialnej.

9. W miniony piątek przez naszą parafię przeszli pątnicy 41. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę. Serdecznie dziękuję za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

11. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca i pozostałe wspólnoty parafialne, aby w tym miesiącu modliły się o trzeźwość w naszym narodzie. Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynen-ckie, znajduje się w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

12. W niedzielę 19 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Starego Łuszczewka. Przesunięcie dożynek o tydzień spowodowane jest beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września o godz. 12.00.

13. W tym tygodniu rozpoczynamy zbiórkę za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe oraz na nagrodę główną na loterię.

15. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.